TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: PARAFIA I CHÓR ::.
PARAFIA

W XVIII wieku w Stanowicach został wybudowany kościół katolicki pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. który został ponownie przebudowany w 1928 roku wraz z ołtarzem w stylu późnobarokowym. Fundatorem kościoła był von Owgitnsel Hanns Schleght. Inne dokumenty, które zostały odkryte podczas remontu dachu kościoła w 2005 r. stwierdzają, że fundatorami budowy kościoła była rodzina Winkler. Niedługo po remoncie dachu, dzięki pomocy wszystkich mieszkańców wsi, została wykonana również elewacja, dzięki której nasza świątynia wygląda tak okazale.

Stanowice są obecnie filią parafii w Olszanach, gdzie mieszka również nasz proboszcz - ksiądz Józef Wróbel, który spełnia swoją posługę już około 40 lat.

Msze odbywają się w każdą niedzielę i święta o godz. 10:00 i 16:00.

 

Cztery kapliczki wokół kościoła:

 

 

CHÓR

Dumą naszej parafii jest z pewnością chór pod dyrekcją Jana Rośka, który uświetnia swoim śpiewem msze święte w naszej świątyni oraz chętnie bierze udział w róznych uroczystościach, występach gminnych i powiatowych.

Oto skład chórzystów:

Alty:
Banaś Marta, Zając Renata, Panasiuk Aleksandra

Soprany:
Dmytrarz Zdzisława, Wiśniowska Józefa, Powroźnik Cecylia, Rogowska Maria, Mika Ryszarda, Świerad Aneta, Chmielniczek Jagoda, Łukaszejko Joanna, Ozimek Marlena, Gacek Agnieszka.

Tenorzy:
Panasiuk Sławomir

Basy:
Ozimek Szymon, Zając Jan

Gościnnie wspomagają swoimi głosami:
Rogowski Henryk, Lelakowska Lena