TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: PARAFIA I CHÓR ::.
PARAFIA

W XVIII wieku w Stanowicach został wybudowany kościół katolicki pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. który został ponownie przebudowany w 1928 roku wraz z ołtarzem w stylu późnobarokowym. Fundatorem kościoła był von Owgitnsel Hanns Schleght. Inne dokumenty, które zostały odkryte podczas remontu dachu kościoła w 2005 r. stwierdzają, że fundatorami budowy kościoła była rodzina Winkler. Niedługo po remoncie dachu, dzięki pomocy wszystkich mieszkańców wsi, została wykonana również elewacja, dzięki której nasza świątynia wygląda tak okazale.

W 2012 roku w Stanowicach powstała Parafia Najœwiętszego Serca Pana Jezusa, a proboszczem został ksiądz Bartłomiej Szewczyk. Obecnie plebanem naszej parafii jest ksiądz Sławomir Marek. Przed erygowaniem Stanowice były filią parafii w Olszanach, a posługę przez około 40 lat pełnił ksiądz Józef Wróbel.

Porządek Mszy Świętych, intencje, ogłoszenia parafialne i inne informacje dotyczące parafii dostępne są pod adresem:

www.parafiastanowice.pl

 

Cztery kapliczki wokół kościoła:

 

 

CHÓR

Dumą naszej parafii jest z pewnością chór pod dyrekcją Jana Rośka, który uświetnia swoim śpiewem msze święte w naszej świątyni oraz chętnie bierze udział w róznych uroczystościach, występach gminnych i powiatowych.

Oto skład chórzystów:

Alty:
Banaś Marta, Burkiewicz Marzena

Soprany:
Dmytrarz Zdzisława, Rogowska Maria, Mika Ryszarda, Świerad Aneta, Chmieliczek Jagoda, Ozimek Marlena, Śmierciak Izabela, Wójtowicz Beata

Tenory:
Rogowski Henryk

Basy:
Zając Jan

Gościnnie wspomagają swoimi głosami:
Gacek Agnieszka, Łukaszejko Joanna, Trzeciak Lena, Zając Renata, Ozimek Szymon