TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: JANINA KLĘSK ::.
 

Pani Jasia tworzyła piękne obrazy za pomocą igły i kolorowych nici. Jej hobby trwało 6 lat – od kiedy znalazła się na emeryturze. Jak sama mówiła: „To córki (Wioletta i Agnieszka) znalazły mi to zajęcie, żebym się nie nudziła”. Nie rozstawała się ze swoim hobby nawet wtedy gdy szła do szpitala – pomagało jej to przetrwać trudne chwile.

Najpierw były to małe obrazki a z czasem coraz większe. Jest to trudna sztuka, która wymaga wielkiej cierpliwości i zręcznych palców. Praca często trwa od dwóch do trzech miesięcy. Jeden z obrazów liczył około 36 tysięcy krzyżyków. Trzeba być bardzo uważnym, bo niewielki błąd powoduje konieczność poprawienia dużych fragmentów.

Pani Jasia korzystała z gotowych wzorów a także wykorzystywała swoje pomysły – szczególnie w przypadku obrusów. Mimo, że tworzone z nici na kanwie obrazy wyglądają jak żywe. Po oprawieniu w ramki stanowią doskonałą ozdobę. Dlatego też Pani Jasia nie miała wielu swoich dzieł, bo je po prostu oddawała w prezencie (najwięcej rodzinie).

„Zachęcam innych do próbowania, bo to hobby uczy cierpliwości i wytrwałości”- nakłaniała Pani Jasia.

Pod koniec 2007 roku z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że Pani Jasia zmarła po ciężkiej chorobie. Niestety nie zobaczymy już więcej jej pięknych prac. Cześć jej pamięci.